Lekarze i diagnostyka autyzmu

Kiedy lekarz po raz pierwszy sugeruje, że twoje dziecko cierpi na autyzm, twoją natychmiastową reakcją może być niewiara i chęć szukania drugiej, trzeciej, a nawet czwartej opinii. Ponieważ autyzm jest tak inny u każdego dziecka, diagnozowanie jest trudne. Istnieje jednak kilka kluczowych sposobów, w których lekarze mogą skutecznie identyfikować autyzm u dzieci, a jeśli niemowlę lub małe dziecko wykazuje którykolwiek z tych objawów autyzmu, należy natychmiast zgłosić się do pediatry, aby wyrazić swoje obawy.

Autyzm występuje w młodym wieku, a nie jest zaburzeniem, które może rozwinąć starsze dziecko. Zazwyczaj jest wykrywany przed ukończeniem trzeciego roku życia i wiele razy dużo wcześniej. Pierwszymi objawami lub autyzmem są zwykle opóźnienia lub regresja w komunikacji głosowej. Innym wczesnym sygnałem jest nieprawidłowe zachowanie w sytuacjach grupowych i innych sytuacjach społecznych. Pierwszym krokiem do zdiagnozowania autyzmu jest dokładne badanie fizykalne, a także przegląd historii rodziny przez specjalistę. Chociaż Twój stały pediatra będzie w stanie dostrzec niezwykłe zachowanie, będziesz chciał, aby Twoje dziecko zostało zbadane przez specjalistę, który specjalizuje się w autyzmie i innych podobnych chorobach, aby upewnić się, że Twoje dziecko jest prawidłowo diagnozowane.

Kolejny krok obejmuje testy słuchu. Opóźnienia języka i umiejętności społecznych mogą wynikać z niewystarczających doznań słuchowych. Istnieją dwa rodzaje testów słuchowych, z których jeden rejestruje dźwięki, które dziecko może usłyszeć, a drugi z nich wymaga uspokojenia i mierzy reakcję mózgu na określone tony. Oczywiście pierwsza metoda jest preferowana, ponieważ nie wymaga użycia środka uspokajającego. Po testach słuchowych lekarz może zachęcić do przetestowania dziecka na zespół łamliwego chromosomu X, który często towarzyszy autyzmowi. Metabolizm można również ocenić. Aby to zrobić, lekarz będzie potrzebował próbki krwi lub moczu do analizy DNA.

Skanowanie MRI lub CAT może być również pomocne w diagnozowaniu autyzmu. Ważne jest, aby pracować z lekarzami, którym ufasz. Druga opinia może być bardzo pomocna, ale gdy twoje dziecko zostanie zdiagnozowane, trzymaj się jednego lekarza, aby leczenie było jednolite i aby twoje dziecko przyzwyczaiło się do tej osoby. Autyzm jest trudny do zdiagnozowania, a nawet trudniejszy w leczeniu, dlatego pamiętaj, że powinieneś zacząć uczyć się jak najwięcej o zaburzeniu, jak tylko twój lekarz to zidentyfikuje. Jeśli jeszcze nie porozmawiasz z lekarzem o nieprawidłowym zachowaniu u dziecka, zrób to natychmiast. Dzięki wczesnemu wykrywaniu autyzmu dajesz dziecku szansę na stanie się dobrze funkcjonującym człowiekiem o znacznie większych możliwościach życiowych.

lil kim

Links