Obawy żywieniowe - autyzm

Autyzm jest zaburzeniem, które należy leczyć różnymi metodami, ponieważ nie ma skutecznego sposobu całkowitego jego wyleczenia. Jednym ze sposobów na opanowanie objawów autyzmu jest badanie diety. Rodzice dzieci z autyzmem twierdzą, że kontrolując dietę, widzą znaczącą różnicę w zachowaniu dziecka. Gluten jest substancją występującą w wielu popularnych produktach spożywczych, a głównymi winowajcami są pszenica, żyto. Kazeina występuje w produktach mlecznych, takich jak mleko. Jeśli Ty lub Twoje dziecko z autyzmem jecie wiele produktów zawierających te produkty, takich jak pieczywo czy sery, możesz lepiej kontrolować zachowania autystyczne, zmniejszając konsumpcję takich produktów.

Trudność w trawieniu zarówno glutenu, jak i kazeiny wynika z niezdolności do trawienia peptydów w tych substancjach. Ponieważ nie są one rozkładane jak w normalnym ciele, te dodatkowe peptydy są absorbowane do krwioobiegu. Podwyższone poziomy peptydów zaburzają główne funkcje mózgu, przyczyniając się do efektów autyzmu. Poprzez wycinanie pokarmów zawierających gluten i kazeinę z diety Twojego dziecka lub Twojego dziecka, możesz pomóc ciału w procesie rozkładania peptydów obecnych w ciele. Aby sprawdzić, czy Ty lub Twoje dziecko ma wysoki wskaźnik wchłaniania tych peptydów, lekarz może przeprowadzić prosty test moczu.

Omów z dietetykiem lub lekarzem przed wprowadzeniem wszelkich istotnych zmian w diecie. Kiedy decydujesz się na skreślenie glutenu i kazeiny z diety, nie próbuj robić tego wszystkiego od razu. Szybka eliminacja z twojej diety nagle jest niezdrowe, a twoje ciało może się buntować. Zamiast tego powoli zacznij zmniejszać ilość chleba, ziaren i produktów mlecznych, dopóki nie zjesz nic. Lekarz może dostarczyć pełną listę wszystkich pokarmów zawierających żarłok i kazeinę, jeśli naprawdę chcesz wyciąć je wszystkie z diety. Jednak może być konieczne uzyskanie substancji odżywczych, które można znaleźć w żarłokach i produktach kazeinowych w inny sposób, np. Suplementami diety. Ponownie, twój lekarz może pomóc w tej decyzji. Usunięcie glutenu i produktów kazeinowych z diety Twojego dziecka może pomóc w kontrolowaniu zachowań autystycznych, więc jest to opcja, która powinna być wzięta pod uwagę, ale przejście na zdrową dietę jest najlepszym sposobem na utrzymanie Ciebie i Twojej rodziny w zdrowiu.

lil kim

Links